Pomiary sieci preizolowanych

DO POBRANIA

Jednym z większych problemów w diagnostyce rurociągów preizolowanych jest znajomość przebiegu i identyfikacja drutów alarmowych. W tej zakładce można pobrać między innymi rysunki dotyczące tej problematyki.
Zapraszamy do uczestnictwa w VIII FORUM DIAGNOSTÓW PREIZOLOWANYCH (VIII FORUM DRP), w trakcie którego poruszane będą istotne, z punktu widzenia eksploatującego, kwestie związane z sieciami preizolowanymi. Informacje na temat FORUM w poz.8.  
Lp.Nazwa uslugiOPISDO POBRANIA
1 TRÓJNIK Z TRZEMA DRUTAMI Prezentacja przedstawia jak połączyć druty alarmowe w przypadku montażu trójnika preizolowanego z trzema drutami alarmowymi. Od pewnego czasu firma Logstor odstąpiła od produkcji tego typu trójników.
.pps
2 WYPROWADZENIE STANDARDOWE Wejście do suchego obiektu rurociągami z dwoma drutami alarmowymi.
.jpg
3 WYPROWADZENIE DO PUSZKI UKŁAD DWUDRUTOWY W przypadku prowadzenia sygnału do puszki umożliwiającej późniejsze pomiary należy stosować przewody trzyżyłowe typu YDY w pomieszczeniach, względnie YKY w części podziemnej. Zalecany przekrój żyły - 1,5 mm2 lub 1 mm2 .
.pdf
4 WYPROWADZENIE DO PUSZKI UKŁAD CZTERODRUTOWY W przypadku prowadzenia sygnału do puszki umożliwiającej późniejsze pomiary należy stosować przewody pięciożyłowe typu YDY w pomieszczeniach, względnie YKY w części podziemnej. Zalecany przekrój żyły - 1,5 mm2 lub 1 mm2 .
.pdf
5 WYPROWADZENIE Z GRUNTU Wyprowadzamy kablem YKY z żyłą o przekroju 1,5 mm2 bądź 1 mm2. Połączenie żył takie samo jak w przypadku wprowadzania do obiektów. Załącznik przedstawia jedną z możliwości.
.rar
6 WYPROWADZENIE Z GRUNTU CD Kolejne załączniki do tematu wyprowadzeń z gruntu.
.rar
7 Fotografie z VII FORUM DRP Fot.1 i 2 - ogólny plan sali. Fot.3 migawka z części praktycznej na torze testowym.
.rar
8 VIII FORUM DRP Materiały związane z VIII FORUM DIAGNOSTÓW RUROCIĄGÓW PREIZOLOWANYCH które odbędzie się w dniach 13 - 15 czerwca 2023 r. w Ośrodku Wityng w Mikorzynie koło Konina.
.pdf